Ferman Akgül – İstemem Söz Sevmeni

12615136_1184530004914235_7446928471783363615_o

Ferman, ilk solo single’ı ‘İstemem Söz Sevmeni’ ile çok yakında karşınızda!

Ferman Akgül’ün kurucusu olduğu 06 Records işbirliği ile, EMI – Universal Müzik Türkiye tarafından yayınlanacak olan ‘İstemem Söz Sevmeni’ çok yakında müzikseverlerle buluşacak.

Bu muhteşem şarkı ve daha fazla bilgi için takipte kalın…

Ferman Akgül Hakkında
Ferman Akgül, MTV ödüllü rock grubu maNga’nın lideri, şarkıcı/söz yazarı, prodüktör, yönetmen, aktör ve TV sunucusu olarak tanınmaktadır. Ferman ulusal ve uluslararası hitlere imza atmış ve kariyeri müziğin çok daha ötesine geçmiş Türkiye’nin önde gelen sanatçılarındandır.
1979 yılında Ankara’da doğan Ferman Akgül, MTV ödüllü müzik grubunun solistidir ve efsane Türk rock grubu maNga’nın şarkı sözlerini yazmaktadır. Ferman Akgül’ün yetenekleri onu Türkiye’nin çok yönlü sanatçılarından biri yapmıştır. Ferman lisans eğitimini mimarlık yüksek lisans eğitimini ise sinema üzerine yapmıştır. Bu eğitimler onun başarılı bir klip yönetmeni ve sanat ve kültür yorumcusu olmasını sağlamıştır. TRT’de üç sezon boyunca kendi programı Kulaktan Kulağa’nın yapımcılığını üstlenmiş ve programı sunmuştur. Yakın zamanda “Küçük Prens” hikayesinin müzikal uyarlamasında pilot rolüyle karşımıza çıkan Ferman, 2016 yılında kendi yapım şirketini 06 Records ismiyle açmış ve solo müzik projeleri üzerine çalışmaktadır.

06 Records Hakkında
Ferman Akgül, plak şirketi 06 Records’u İstanbul’da açtı. 06 Records Türkiye’de rock, pop ve elektronik müzik türlerinde yeni sanatçılar bulup geliştirmeyi hedeflemektedir.
Şirketin ismi, Ferman’ın Ankara’nın yeraltı müzik sahnelerindeki mütevazi başlangıcından esinlenilerek şehrin plaka kodu olan 06’nın kullanılmasıyla oluşturulmuştur. Hangi yollardan geçerek bugünlere geldiğini hiçbir zaman unutmayan ve bir sanatçının albümünü yayınlaması ve başarılı olması için ne kadar çok çalışması gerektiğini bilen Ferman Akgül, yeni sanatçılar bulup onları geliştirmeye kendini adamıştır.

Bir Cevap Yazın

Menu Title